interjú

Amikor felkérték, hogy legyen egy fenntartható fejlődéssel foglalkozó lap főszerkesztője, arra gondolt, itt a nagy lehetőség, hogy végre arról írjon, ami szerinte fontos: társadalmi és környezeti problémákat felkaroló civil szervezetekről és azok jó gyakorlatairól.

o

Fabricius Anna 2011-ben fejezte be a MOME Doktori Iskoláját. Megrendezett Fotó-és videómunkái leginkább a munka változó természetét, az ember munkához való viszonyát kutatja. Videómunkái kísérletek egy improvizáción alapuló társadalom kritikára. 2013-ban fotó-és videómunkái többek között a New York Scope ArtFairen, a Leopold Bloom Awardon, a MODEM-ben voltak láthatóak.

o

Márk Kanadában született és nevelkedett, olykor a véletlennek köszönhette pályája alakulását. Volt az Amnesty International magyarországi vezetője, jelenleg a Közép-Kelet-Európai Bankfigyelő Hálózat ügyvezető igazgatója és megszállottan kutatja a magyarok ősi nyelvét Szibériában.

o

Andi a British Council Hungary igazgatóhelyettese. Az utóbbi időben újabb izgalmas irányokkal foglalkozik. Jelenleg azt vizsgálja, hogy a vállalkozáshoz szükséges kreativitás és képességek birtoklása miért lesz szinte mindenki számára nélkülözhetetlen a jövőben.

o

Anna szabad lelke nem szereti beskatulyázni magát mindenféle címkék mögé, de a megismeréshez, öndefiniáláshoz mégis fontos néhány támpont. Ezek Annánál: matematikatanár a Kisképzőben, vegasztronómus, kiállításszervező.

o

Juli aktív szerepet vállal Budapest kulturális életében. Az alternatív művészeti és színházi produkciók mellett jelenleg a MÜSZI kulturális teret vezeti.

o

Tomi biológus, az utóbbi időben városi zöld felületek, zöld homlokzatok, beltéri vertikális kertek és az intézményi kertészkedés foglalkoztatják. Kutat, dolgozik, önkénteskedik, kapcsolatokat és együttműködéseket épít, a rendszerszemléletű megközelítésben hisz.

o

Attila 2004 óta foglalkozik környezetvédelmi és oktatási projektek koordinálásával, pályázatírással. Otthonosan mozog mind az üzleti mind a civil szférában. Jelenleg saját vállalkozása, az Ökuka tölti ki mindennapjait.

o

Miket tartasz az utóbbi évek legnagyobb sikereinek?
Nagy sikereknek tartom az általunk Magyarországon szervezett nemzetközi kongresszusokat (pl. a II. Pannonia Pathology Congress), az MPT és a Semmelweis Egyetem sikeres TÁMOP projektjét (E-learning tananyagfejlesztés), valamint az MPT megújult kommunikációs felületeit.

o

Mikor határoztad el, hogy nekiállsz a városi kertekkel foglalkozni?
2009-ben megjelentettem egy könyvet A városi tanya címmel. Abban már írtam a városi mezőgazdaságról, és akkor úgy gondoltam, hogy ezt meg kellene honosítani Magyarországon is. Azóta ezzel foglalkozom, a főiskolai tanítás mellett.

o
Feliratkozás interjú csatornájára